Güzellik Uzmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Güzellik Uzmanlığı Kursu kaç saat?

Güzellik Uzmanlığı Kursu Ne Kadar Sürer? 826 saatlik 4. seviye Güzellik Uzmanı Kurs Programı yaklaşık 6 ay sürmektedir.

Güzellik Uzmanlığı Sertifikası ne ise yarar?

Estetisyenlik veya Güzellik Uzmanlığı Eğitimi, güzellik sektörü alanında hizmet vermek ve kendini geliştirmek isteyenler için ideal bir eğitim programıdır. Güzellik uzmanlığı kursu programlarında kursiyer adayları; teorik ve pratik eğitimler sonrasında sektöre profesyonel estetisyen olarak ilk adımlarını atmış olurlar.

Güzellik uzmanı olmak için ne yapmak gerekir?

Güzellik uzmanı olmak için Anadolu Meslek / Kız Meslek liselerinin “Kuaförlük ve Cilt Bakımı” bölümlerinden mezun olmak ya da MEB onaylı kursların ” Güzellik Uzmanlığı ” sertifika programlarını tamamlamak yeterli olacaktır.

Cilt bakımı sertifikası nasıl alınır?

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Cilt Bakımı Belgesi (katılım sertifikası ) verilmektedir.

Güzellik Uzmanlığı Kurs fiyatları ne kadar?

İstanbul Güzellik Uzmanlığı Kursu Fırsatları

 • Phibrows Akademi’den Sertifikalı Güzellik Eğitim Programları 4000.00 TL. 999.00 TL. Bakırköy.
 • Ümit Demir Gök Beauty Hızlandırılmış Sertifikalı Microblading Eğitimi. 3000.00 TL. 499.00 TL.
 • Ümit Demir Gök Beauty Hızlandırılmış Sertifikalı Microblading Eğitimi. 3000.00 TL. 1950.00 TL.
You might be interested:  Soru: Güzellik Merkezleri Ne Zaman Açılacak?

4 seviye güzellik uzmanlığı ne işe yarar?

İş sağlığı ve güvenliği ile çevreye ilişkin önlemleri alarak, sağlık ve kalite kurallarına uygun olarak, cilt ve vücut bakımı, epilasyon işlemlerini yürütme bilgi ve becerisine sahip nitelikli uzmanlar yetiştirilmektedir.

Estetisyenlikte para var mı?

Bir güzellik uzmanı/estetisyen maaşı, 2,500 TL+prim civarına kadar yükselebiliyor. Uzman bir estetisyen her yerde bulunmayan nitelikli eleman özelliğine sahiptir. Başarılı ve tecrübeli bir estetisyen ise ortalama olarak 4.000 TL civarında bir maaş alabilir.

Güzellik uzmanlığı kursunda neler öğretiliyor?

Güzellik Uzmanlığı Kurs Müfredatında;

 • Temizlik-Hijyen.
 • Deri Yapısı ve Deri Ekleri.
 • Anatomi-Temel Biyoloji.
 • Kas ve Lenf sistemi.
 • Kaslar-Dokular.
 • Beslenme.
 • Kozmotoloji-Kozmetik Kimyası
 • Akne Tedavisi.

Makyaj Sertifikası ne işe yarar?

Kalıcı Makyaj Kursu ise Kalıcı Makyaj mesleğini yürüten ve ya yürütmek isteyen bireylerin, Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı 348 saatlik Kalıcı Makyaj Eğitimi sonunda alması öngörülen sertifikadır. (Kurs bitirme belgesidir.)

Uzman Estetisyen ne iş yapar?

Güzellik sektörünün olmazsa olmaz elemanlarından Estetisyenler, cilt ve vücut bakımı, epilasyon – depilasyon, makyaj gibi kişisel bakım işlemlerini yapabilme becerisine sahip, bu alanda uzmanlaşmış kişilerdir. Estetisyen, mesleğini icra ederken kullanılan araç, gereç ve ekipmanlara hakim olmalıdır.

Güzellik uzmanı botoks yapabilir mi?

Akbaş: ‘ Botoks güzellik salonlarında veya kuaförlerde yapılamaz’ Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Botoks mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken tıbbi bir uygulamadır.

Estetik uzmanı nedir?

Estetisyen Ne Demek? Estetisyen, cildin sağlığını ve görünümünü iyileştirmek için çeşitli bakım ve derin temizlik tedavileri uygular. Epilasyon, makyaj, cilt ve vücut bakımı gibi kişisel hizmetler verir.

Cilt bakımı eğitimi nedir?

Özellikle ergenlik döneminden itibaren yaşanan cilt sorunlarına ağırlık verilmektedir. Ayrıca olgun ciltlerle ilgili de uygulanması doğru teknikler öğretilmektedir. Birçok uygulamanın bir arada verildiği kursumuzda uygulamalar dahil 96 saatlik eğitimlerimiz devam etmektedir.

You might be interested:  Soru: Güzellik Merkezi Açmak Için Ustalık Belgesi Nasıl Alınır?

Kuaförlük belgesi kaç ayda alınır?

1360 saatlik eğitim yaklaşık olarak 14 ay sürmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu alanda farklı saatlerdeki eğitimleri de bulunmaktadır.

Cilt Bakımı Kursu kaç saat?

PROGRAM SÜRESİ: KURS PROGRAMI GÜNDE 8 DERS SAATİ OLARAK UYGULANIR. UYGULAMLI EĞİTİM SÜRESİ: 218 DERS SAATİDİR.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *