Hızlı Cevap: Güzellik Uzmanı Olmak Için Hangi Lise?

Estetik ve güzellik uzmanı nasıl olunur?

Güzellik uzmanı olmak için meslek liselerinden mezun olunması gerekmektedir. Milli Eğitime Bağlı olan meslek okullarından güzellik uzmanı sertifikaları alarak mesleğe başlayabilirler. Bunlar ile birlikte özel kuruluşların açmış olduğu eğitim kurslarına katılarak aldıkları sertifika da geçerlidir.

Güzellik uzmanlığı kursu ne kadar sürüyor?

Güzellik Uzmanlığı Kursu Ne Kadar Sürer? 826 saatlik 4. seviye Güzellik Uzmanı Kurs Programı yaklaşık 6 ay sürmektedir.

Güzellik uzmanlığı eğitimi nedir?

Estetisyenlik veya Güzellik Uzmanlığı Eğitimi, güzellik sektörü alanında hizmet vermek ve kendini geliştirmek isteyenler için ideal bir eğitim programıdır. Güzellik uzmanlığı kursu programlarında kursiyer adayları; teorik ve pratik eğitimler sonrasında sektöre profesyonel estetisyen olarak ilk adımlarını atmış olurlar.

Güzellik uzmanlığı kursunda neler öğretiliyor?

Güzellik Uzmanlığı Kurs Müfredatında;

 • Temizlik-Hijyen.
 • Deri Yapısı ve Deri Ekleri.
 • Anatomi-Temel Biyoloji.
 • Kas ve Lenf sistemi.
 • Kaslar-Dokular.
 • Beslenme.
 • Kozmotoloji-Kozmetik Kimyası
 • Akne Tedavisi.

Güzellik Uzmanlığı için hangi bölüm okunmalı?

Güzellik uzmanı olmak için Anadolu Meslek / Kız Meslek liselerinin “Kuaförlük ve Cilt Bakımı” bölümlerinden mezun olmak ya da MEB onaylı kursların ” Güzellik Uzmanlığı ” sertifika programlarını tamamlamak yeterli olacaktır.

You might be interested:  Oriflame Love Nature Güzellik Kiti Nasıl Kullanılır?

Güzellik uzmanı olmak için ne yapmak gerekir?

Estetisyen olmak için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaya sahip olmak gerekmektedir. Bu sertifikayı veren kurslar bulunmaktadır. Bu kurslar genellikle mezuniyet sonrasında kursiyerlerine iş imkanları da sağlamaktadır.

Makyaj eğitimi ne kadar sürer?

Essi Akademi’de sunmakta olduğumuz Kalıcı Makyaj Kursu, 64 saatten oluşan 8 günlük bir eğitim programıdır. Eğitim süresince verilen detaylı ve uygulamalı dersler sayesinde sektöre dair en iyi eğitime ve referansa sahip olabilirsiniz.

Güzellik uzmanları ne kadar maaş alıyor?

Bir güzellik uzmanı /estetisyen maaşı, 2,500 TL+prim civarına kadar yükselebiliyor. Uzman bir estetisyen her yerde bulunmayan nitelikli eleman özelliğine sahiptir. Başarılı ve tecrübeli bir estetisyen ise ortalama olarak 4.000 TL civarında bir maaş alabilir.

4 seviye güzellik uzmanlığı kursu ne demek?

Güzellik Uzmanlığı 4. Seviye 826 Saat Kurs Programımız da cilt ve vücut bakımına dair A dan Z ye tüm uygulamalar son teknoloji cihazlar kullanarak kursiyerlerimizin Güzellik Uzmanlığı (Estetisyenlik) becerisine sahip olmalarını sağlıyoruz. Güzellik Uzmanlığı belgesini hak kazanan kursiyerlere iş olanağı sağlanmaktadır.

Cilt Bakımı Sertifikası ne işe yarar?

Eğitimin amacı; cilt tanımı ve korunmasına ilişkin bilgi ve becerileri kazandırmak, kursiyerlerin güzellik ve bakım uygulamaları yapmalarını sağlamak, meslek edinmelerini sağlamak, makyaj malzemesi seçiminden vücut yapısına göre makyaj uygulamalarına kadar farklı konularda yeterli bilgi vermektir.

Cilt bakımı kursunda ne yapılır?

Eğitimi İçeriği

 • Anatomi.
 • Fizyoloji.
 • Kozmotoloji.
 • Dermotoloji.
 • Hijyen.
 • Deri ve Derinin Katları
 • Cilt Analizi ve Cilt Tipleri.
 • Cilt Bakım Cihazları ve Uygulama Teknikleri.

Protez Tırnak Eğitimi kaç gün sürer?

Tip İle Protez Tırnak Eğitimi (Jel/Akrilik) Eğitim 4 gün sürmektedir.

Güzellik uzmanı botoks yapabilir mi?

Akbaş: ‘ Botoks güzellik salonlarında veya kuaförlerde yapılamaz’ Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Botoks mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken tıbbi bir uygulamadır.

You might be interested:  Sık sorulan: Güzellik Merkezi Nasıl Açılır?

Cilt bakımı uzmanı nasıl olunur?

Cilt bakım uzmanı olmak için iki yıllık eğitim veren Meslek Yüksekokullarının Cilt Bakımı ve Güzellik önlisans bölümlerinden mezun olma şartı bulunmaktadır. Ayrıca çeşitli eğitim akademilerince cilt bakımı uzmanlığı sertifika programları düzenlenmektedir.

Iyi bir estetisyen nasıl olur?

Başarılı bir estetisyenin sahip olması gereken özellikler: Temiz, bakımlı ve özgüvenli olmak. Çalışılan ortamı hijyenik tutmak. Eğitim aşamalarını her alanda doğru şekilde uygulamak, hata payını en aza indirmek. İnsan psikolojisinden anlamak, sağlıklı bir iletişim kurma becerisine sahip olmak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *