FAQ: Kaş Plajı Nerede?

Kaş’ta denize nereden girilir?

Kaş ‘ ta denize girilecek yerler / Kaş ‘ın en güzel plajları

 • KAPUTAŞ PLAJI: Kaş denince akla gelen ilk nokta.
 • HİDAYET KOYU.
 • KÜÇÜK ÇAKIL PLAJI.
 • BÜYÜK ÇAKIL PLAJI.
 • PATARA PLAJI.
 • AKÇAGERME PLAJI.
 • LİMANAĞZI PLAJI.

Kaş Hangi plaj?

1) Kaputaş Plajı Kaş plajlarının belki de en bilineni Kaputaş Plajı. “Türkiye’nin Maldivleri” olarak bilinen Kaputaş Plajı, bu unvanı fazlasıyla hak ediyor. Kaş ‘a 20, Kalkan’a ise 7 kilometre uzaklıkta yer alan bu güzel plaj, coğrafi oluşumundan dolayı “Kanyonağzı Plajı” olarak da isimlendiriliyor.

Akçagerme plajı ücretli mi?

Akçagerme Plajı, halk Plajı olmasından dolayı girişleri ücretsiz olan bir plajdır. Ancak şezlong ve şemsiye kiralamak isteyenler için şezlong 5 lira, şemsiye ise 10 lira olarak kiralama ücreti verilebilir. Akçagerme Plajı ‘nda duş ve tuvaletlerde ücretli olarak hizmet verir.

Kalkan nerede denize girilir?

Kalkan Plajları ve Beach Clubları

 • Halk Plajı (Mavi Bayraklı) Kalkan, limanında bulunan bu plaj çakıl kum karışımı bir plajdır.
 • Kaputaş Plajı
 • Patara Plajı
 • Kalamar Plajı
 • Gerenlik Plajı
 • Akçagerme Plajı
 • Yalı Beach Club.

Kaş merkezde denize girilir mi?

Kaş kıyıları genelde kayalık olduğu için denize girilecek doğal plajlar, koylar çok fazla yok. O yüzden merkezde daha çok kayalıklar üzerine kurulmuş tahta platformlardan, Kaş ‘ın yakın çevresindeki plajlardan ya da tekne turlarından denize giriliyor. Doğal plajlara giriş ücretsiz.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Kontür Kaş Ne Kadar?

Kekova da denize girilir mi?

Kekova antik yunandan sonra yerleşimin çok kısıtlı kaldığı, savaş gemilerinin ve tersanelerin bulunduğu bir körfez. Simena Antik kenti eski bir depremler Kekova adasının kuzey yamacındaki binaları suya gömmüş. Koruma altındaki Kekova ‘da dalış yapmak, bazı yerlerinde yüzmek bile yasak.

Kaş denizi dalgalı mı?

Sarp kayalıklarla ve ormanla çevrili son derece dar bir vadinin koyla birleştiği noktada yer almaktadır. Yer altından akan su sayesinde hep soğuk denizi vardır. Deniz ve sahil kesimi ince kum ve küçük çakıl taşlardan oluşur. Çok dalgalı olan denizi, yüzmeyi biraz zorlaştırmaktadır.

Patara plajı ücretli mi?

Kaş ve Fethiye ilçeleri arasında yer alan Patara Plajına giriş ücreti kişi başı 7.5 lira olarak belirlenmiştir. Bu yalnızca giriş ücretidir. Caretta Caretta Kaplumbağaların da doğal yaşam alanı olan bu plaj sabah 08:00 ile 20:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Bu saatler dışında plaja girilmiyor.

En güzel kum plaj nerede?

Ölüdeniz. Dünya’nın en iyi kumsalı seçildiği 2006 senesinden bu yana incecik kumlu altın sarısı kumsallarıyla gönüllerimizde taht kurmaya devam ediyor. Muğla ilinin Fethiye ilçesinde bulunan Ölüdeniz bölgesinde yaşandığı söylenen bir efsane var.

Akçagerme plajı nasıl gidilir?

Akçagerme Plajı, Kaş-Kalkan yolu üzerinde, Kaş merkeze 4 km uzaklıkta yer alıyor. Merkezden kalkan şehir içi minibüslerle 10 dakikada ulaşmanız mümkün, taksi ile giderseniz 30 tl ödüyorsunuz. Plaj, civardaki en geniş koylardan birine kurulmuş.

Kaş’ta aquapark var mı?

Çukurbağ Yarımadası’nda Meis Adası karşısındaki denize sıfır konumuyla keyifli bir Akdeniz tatili yaşatan Aqua Park, 123 tane sigara içilmeyen deniz ve adalar manzaralı odaya sahip. Aqua Park ‘tan Kaş Antik Tiyatrosu ve Kaş Yat Limanı 5 km, Küçük Çakıl Plajı 6 km ve Büyük Çakıl Plajı ise sadece 8 km uzaklıkta.

You might be interested:  Sık sorulan: Evde Kaş Boyası Nasıl Yapılır?

Büyük Çakıl Plajı nasıl gidilir?

Ulaşım: Kaş merkeze 17 kilometre uzaklıkta bulunan plaja şehir merkezinden karayolu ile ulaşım vardır. Jandarma binasının önünden geçen asfalt yolu takip ederek özel aracınızla rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kalkan’da plaj var mı?

Kalkan ‘ın tam merkezinde bulunan Kalkan Halk Plajı, diğer adıyla Belediye Halk Plajı oldukça berrak ve turkuaz renkli bir denize sahip. Kalkan En Güzel Plajlar ve Giriş Ücretleri listemizin ilki olan Kalkan Halk Plajı kumsalın çakıllı yapısından dolayı dalga olduğu zamanlarda dahi deniz berraklığını yitirmiyor.

Kaşta denize ne zaman girilir?

Aya Göre Plaj Tercihi – Kaş ‘ın en güzel yanı insanı çıldırtan yaz sıcağında deva soğuk yer altı suları ile beslenen denizi. Ama Ekim ayında geliyorsanız daha sıcak bir deniz isteyebilirsiniz. O zaman ılık suları ile İnce Boğaz tercihiniz olabilir. Ama yazın sıcağında çivi gibi bir deniz daha makbul.

Kalkan nasil bir yer?

Kalkan, Antalya’nın batısında Kaş’a bağlı bir mahalledir. Antalya ile Fethiye arasında bulunmaktadır. Yunanistan’ın Meis Adası’nın tam karşısında yer almaktadır Kalkan. Antalya’nın en uç noktası olan bu mahallenin etrafı ormanlarla ve denizlerle çevrilidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *