Kalkan Kaş Nerede?

Kalkan Kaş aynı mı?

Kalkan, Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı bir beldedir. Antalya’nın batısında yer alan Kalkan ‘ın tam karşısında Yunanistan’ın Meis Adası yer almaktadır.

Kalkan kaşa nasıl gidilir?

Dalaman-Kaş Shuttle servisi ile Kalkan ‘a ulaşım 80 TL tutuyor. Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye’ye seferleri bulunan HAVAŞ servisleri ya da MUTTAŞ araçlarıyla Fethiye Otogar’a gittikten sonra, Fethiye Otogar’dan her saat başı hareket eden Kaş dolmuşlarıyla Kalkan ‘a ulaşabilirsiniz.

Kalkan nasıl bir yer?

Kalkan, Antalya’nın batısında Kaş’a bağlı bir mahalledir. Antalya ile Fethiye arasında bulunmaktadır. Yunanistan’ın Meis Adası’nın tam karşısında yer almaktadır Kalkan. Antalya’nın en uç noktası olan bu mahallenin etrafı ormanlarla ve denizlerle çevrilidir.

Kaş Kalkan Neyi Meşhur?

İşte meraklısına Kaş gezi rehberi:

  • Kaputaş Plajı
  • Antiphellos Antik Kenti.
  • Kekova.
  • Kalkan.
  • Xanthos Antik Kenti.
  • Demre.
  • Patara Plajı
  • Saklıkent Kanyonu.

Kışın Kaş’a gidilir mi?

Kaş’a yazın da kışın da gidilebilir. Yaz aylarında giderseniz yapabileceğiniz bir çok şey var. Küçük Çakıl hemen Kaş’ın içinde ancak kumsal değil. Büyük Çakıl ise merkeze 2-3 km buraya araba ile gidebilirsiniz ve kumsalı var.

Antalya otogardan kaşa nasıl gidilir?

Antalya otogardan kalkan Kaş otobüsleriyle ilçeye gidilebilir. Antalya Kaş otobüs bileti ise Batı Antalya firmasında 28 TL. Batı Antalya telefon (0242) 3314081. Batı Antalya Kaş otogar telefon (242) 8363677.

You might be interested:  Soru: Kaş Dökülmesi Için Ne Yapılır?

Kalkan hangi havaalanına yakın?

Hava yoluyla Kalkan’a en yakın havalimanı Dalaman Havalimanı ‘dır. Buradan kalkan Havaş servisleriyle önce Fethiye’ye, buradan kalkan minibüslerle Kalkan’a ulaşılabilir.

Saklikent kaş arası kaç km?

Saklıkent Kanyonu’nun Fethiye merkeze uzaklığı 47 km ‘dir. Bu mesafe yaklaşık 50 dakikadır. Kanyon ile Kaş arası 63 km uzaklığındadır.

Antalya Kalkan arası kaç kilometre?

Antalya – Kalkan arasında yaklaşık 200 km ‘lik bir yol bulunuyor.

Kalkan nerede denize girilir?

Kaputaş Plajı Kaş- Kalkan yolu üzerinde bulunan bu plaj hem Kalkan da konaklayan hem de Kaş ta konaklayan ziyaretçilerin en çok tercih ettiği plajlardan biridir. Kaputaş plajı Kalkan merkeze 9 km (15 dakika araç mesafesi) Kaş merkeze ise 18 km (25 dakika araç mesafesi) dir.

Kaputaş plajı Kalkan arası kaç km?

Kaputaş plajı Kalkan arası kaç km? Kaputaş plajı Kalkan arası, 7 kilometre uzaklıktadır.

Kalkan denizi nasil?

Kalkan ‘ın tam merkezinde bulunan Kalkan Halk Plajı, diğer adıyla Belediye Halk Plajı oldukça berrak ve turkuaz renkli bir denize sahip. Kalkan En Güzel Plajlar ve Giriş Ücretleri listemizin ilki olan Kalkan Halk Plajı kumsalın çakıllı yapısından dolayı dalga olduğu zamanlarda dahi deniz berraklığını yitirmiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *