Okuyucular soruyor: Kaş Büyük Çakıl Plajı Nerede?

Kaç Büyük Çakıl Plajı?

Büyük Çakıl Plajı Kaş İlçe merkezinin 1.750 metre doğu tarafında yer almaktadır. Merkeze yaklaşık olarak 1,5 km uzaklıktadır. Yaklaşık olarak 50 metre uzunluğunda olan plaj oldukça temiz şeffaf suyuyla ve koyun doğal güzellikleri gelen herkesi kendisine hayran bırakmaktadır.

Kaş’ta denize nereden girilir?

Kaş ‘ ta denize girilecek yerler / Kaş ‘ın en güzel plajları

 • KAPUTAŞ PLAJI: Kaş denince akla gelen ilk nokta.
 • HİDAYET KOYU.
 • KÜÇÜK ÇAKIL PLAJI.
 • BÜYÜK ÇAKIL PLAJI.
 • PATARA PLAJI.
 • AKÇAGERME PLAJI.
 • LİMANAĞZI PLAJI.

Kaşta ne zaman denize girilir?

Aya Göre Plaj Tercihi – Kaş ‘ın en güzel yanı insanı çıldırtan yaz sıcağında deva soğuk yer altı suları ile beslenen denizi. Ama Ekim ayında geliyorsanız daha sıcak bir deniz isteyebilirsiniz. O zaman ılık suları ile İnce Boğaz tercihiniz olabilir. Ama yazın sıcağında çivi gibi bir deniz daha makbul.

Akçagerme plajı ücretli mi?

Akçagerme Plajı, halk Plajı olmasından dolayı girişleri ücretsiz olan bir plajdır. Ancak şezlong ve şemsiye kiralamak isteyenler için şezlong 5 lira, şemsiye ise 10 lira olarak kiralama ücreti verilebilir. Akçagerme Plajı ‘nda duş ve tuvaletlerde ücretli olarak hizmet verir.

Kaputaş plajı giriş ücretli mi?

Öncelikle Kaputaş Plajı Giriş Ücreti diye bir şey yok. Özel bir işletme bu plajı satın almadığı için burası hala bir Halk Plajı olarak düşünülebilir. Bu güzel halk plajının 187 basamaklı merdivenlerini inip denize ulaşmak bedava.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Dağınık Kaş Nasıl Düzeltilir Erkek?

Antalya Kaş denizi nasıl?

Kaş ‘ ın denizi kum yerine ufak, açık renkli çakıllardan oluştuğu icin, denizi çok berrak ve canlı bir turkuaz renge sahip. Çakıl taşlarında daha rahat yürümek için deniz ayakkabısı ve denizin berraklığının tadını çıkarmak için gözlük ve şnorkelinizi yanınıza almayı unutmamalısınız. Kaş ‘ ın denizi hafif serin bir deniz.

Kaş Hangi plaj?

1) Kaputaş Plajı Kaş plajlarının belki de en bilineni Kaputaş Plajı. “Türkiye’nin Maldivleri” olarak bilinen Kaputaş Plajı, bu unvanı fazlasıyla hak ediyor. Kaş ‘a 20, Kalkan’a ise 7 kilometre uzaklıkta yer alan bu güzel plaj, coğrafi oluşumundan dolayı “Kanyonağzı Plajı” olarak da isimlendiriliyor.

Kekova da denize girilir mi?

Kekova antik yunandan sonra yerleşimin çok kısıtlı kaldığı, savaş gemilerinin ve tersanelerin bulunduğu bir körfez. Simena Antik kenti eski bir depremler Kekova adasının kuzey yamacındaki binaları suya gömmüş. Koruma altındaki Kekova ‘da dalış yapmak, bazı yerlerinde yüzmek bile yasak.

Datçada denize nerede girilir?

Datça’da Denize Girilecek En Güzel Koylar ve Plajlar

 • Balıkaşıran Koyu.
 • Aktur Kovanlık Koyu (Küçük Koy)
 • Aktur Çiftlik Koyu (Büyük Koy)
 • Karaincir Plajı
 • Perili Köşk Plajı
 • Sörf İçin Kızlanaltı Gebekum Plajı
 • Hastane Altı Plajı
 • Kumluk Plajı

Kaş hangi aylarda gidilir?

Haziran’dan Eylül’a kadar yüksek sezon. Kaş bu dönemde bile güzel çünkü küçük bir yer olduğu için Bodrum gibi aşırı trafik ya da fırınlarda ekmek bitmesi gibi durumlarla karşılaşmıyorsunuz. Ama tabi Mayıs, Eylül ve Ekim Kaş aşıklarının öncelikli tercihleri. 29 Ekim kutlamaları sonrası ise birçok işletme kapatıyor.

Ekimde kaşa gidilir mi?

Tavsiyem Kaş ‘a 15 Eylül sonrası hatta ekimde gitmeniz. Kaş gezisi küçük tatlı bir sahil kasabasında takılmaktan daha fazlası, civarında pek çok gezip görecek deneyimleyecek şey var. Tarihi ve doğal güzellikleriyle de zengin bir mirasa sahip.

You might be interested:  FAQ: Yamuk Kaş Nasıl Düzeltilir?

En güzel kum plaj nerede?

Ölüdeniz. Dünya’nın en iyi kumsalı seçildiği 2006 senesinden bu yana incecik kumlu altın sarısı kumsallarıyla gönüllerimizde taht kurmaya devam ediyor. Muğla ilinin Fethiye ilçesinde bulunan Ölüdeniz bölgesinde yaşandığı söylenen bir efsane var.

Akçagerme plajı nasıl gidilir?

Akçagerme Plajı, Kaş-Kalkan yolu üzerinde, Kaş merkeze 4 km uzaklıkta yer alıyor. Merkezden kalkan şehir içi minibüslerle 10 dakikada ulaşmanız mümkün, taksi ile giderseniz 30 tl ödüyorsunuz. Plaj, civardaki en geniş koylardan birine kurulmuş.

Kaş’ta aquapark var mı?

Çukurbağ Yarımadası’nda Meis Adası karşısındaki denize sıfır konumuyla keyifli bir Akdeniz tatili yaşatan Aqua Park, 123 tane sigara içilmeyen deniz ve adalar manzaralı odaya sahip. Aqua Park ‘tan Kaş Antik Tiyatrosu ve Kaş Yat Limanı 5 km, Küçük Çakıl Plajı 6 km ve Büyük Çakıl Plajı ise sadece 8 km uzaklıkta.

Büyük Çakıl Plajı nasıl gidilir?

Ulaşım: Kaş merkeze 17 kilometre uzaklıkta bulunan plaja şehir merkezinden karayolu ile ulaşım vardır. Jandarma binasının önünden geçen asfalt yolu takip ederek özel aracınızla rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *