Sık sorulan: Kaş Merkezden Kaputaşa Nasıl Gidilir?

Kaş merkezden Patara ya nasıl gidilir?

Öz Patara Kaş Kaş otogardan yazın 20 dakikada bir hareket eden minibüsler ile sırasıyla Kaputaj Plajı, Kalkan, Patara ve Kınık’a (Xanthos Antik Kenti) ulaşabilirsiniz. Bu minibüs Patara Antik Kenti’ne direk gitmiyor, kavşakta inip bir diğer servise binmeniz gerekiyor. Fiyatı 9 TL.

Kaş Mavi Mağara nasıl gidilir?

Mavi Mağara ‘ya Ulaşım Mavi Mağara, Kaş – Kalkan arasında deniz kıyısında olup Kaş ilçesine 28 km kalkan’a 6 km uzaklıkta bulunan Mavi Mağaraya ulaşım tekne ile sağlanmaktadır. Kaputaş Plajı yakınlarındadır.

Kaşta araba gerekir mi?

Araba Kiralamak Gerekir mi? Sadece merkezde kalacaksanız araç kiralamanıza gerek yok ama Kaş çevresinde Kaleköy, Kekova, Kalkan gibi gezilecek çok yer var ve hiçbiri yakın mesafede değil. Ayrıca Patara ve Kaputaş Plajı gibi ikonik noktalar da Kaş merkeze yarım saat sürüş mesafesinde kalıyor.

Kaş Kalkan nasıl gidilir?

Antalya- Kalkan arasında yaklaşık 200 km’lik bir yol bulunuyor. Kalkan’a ulaşmak için yapmanız gereken Kemer güzergahını takip ettikten sonra Kumluca, Finike, Demre ve Kaş yönüne devam etmek. Kaş’tan sonra yaklaşık yirmi dakikalık bir yolculuk ile Kalkan’a varmış olursunuz.

Patara plajı ücretli mi?

Kaş ve Fethiye ilçeleri arasında yer alan Patara Plajına giriş ücreti kişi başı 7.5 lira olarak belirlenmiştir. Bu yalnızca giriş ücretidir. Caretta Caretta Kaplumbağaların da doğal yaşam alanı olan bu plaj sabah 08:00 ile 20:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Bu saatler dışında plaja girilmiyor.

You might be interested:  Kaş Üstü Ağrısı Nasıl Geçer?

Antalya Kaş Patara arası kaç km?

Patara Plajı Kaş ‘a 43 km uzaklıkta yer alıyor. 12 km ‘lik sahil uzunluğu ve 1500 metreye ulaşan genişliği ile dünyanın 1. en uzun plajı ünvanına sahip. İncecik kumdan oluşan plajı aynı zamanda Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanı. O yüzden sabah 8 akşam 8 arası dışında plaj kullanıma kapalı.

Kalkandan mavi mağaraya nasıl gidilir?

Meis limanından kalkan küçük motorlu tekneler sizi 15 dakikada mağaraya ulaştırıyor. Mağaranın girişinin güneş ışığını aldığı vakitler sabahtan öğlene kadar. Dolayısıyla sadece bu saatlerde ziyaret ediliyor mağara.

Mavi Mağara nerede?

Mavi Mağara – Antalya Kaş’a 18 kilometre ve Kalkan’a 6 kilometre uzaklıkta olup, Kaputaş Plajı’na gelmeden yaklaşık 600 metre öncedir. 1972 yılında Jeolog Dr. Temuçin Aygen tarafından bulunmuştur.

Mavi Mağara Fethiye Nasıl Gidilir?

Mavi Mağaraya gitmenin tek yolu deniz ulaşımıdır. Ölüdeniz de kiraladığınız tekneler ile gidebilirsiniz. İkinci bir yol ise Tekne Turlarına katılmanızdır. Ölüdeniz Tekne Turlarının ilk durağı Mavi Mağaradır.

Kaşta ne zaman denize girilir?

Aya Göre Plaj Tercihi – Kaş ‘ın en güzel yanı insanı çıldırtan yaz sıcağında deva soğuk yer altı suları ile beslenen denizi. Ama Ekim ayında geliyorsanız daha sıcak bir deniz isteyebilirsiniz. O zaman ılık suları ile İnce Boğaz tercihiniz olabilir. Ama yazın sıcağında çivi gibi bir deniz daha makbul.

Kaşta gün batımı nereden izlenir?

Meis Adası’nı karşına alıp gün batımını seyretmek istersen Kaş merkezde yer alan denize yakın ve teraslı mekanlardan birine gidebilirsin. Kaş ‘ta gün batımı izlenecek yerler arasında Büyükçakıl Plajı ve Antiphellos Antik Kenti ( Kaş Antik Tiyatro) da sayılabilir.

Kaşta Ne Var?

Kaş ‘ta Gezilecek Yerler

  • Antiphellos Antik Kenti.
  • Uzun Çarşı ve Kral Mezarı
  • Patara Antik Kenti.
  • Xanthos Antik Kenti.
  • Demre.
  • Likya Uygarlıkları Müzesi.
  • Batık Şehir Kekova.
  • Simena Kalesi.
You might be interested:  Kaş Boşlukları Nasıl Çıkar?

Kaş Kalkan hangi havaalanına yakın?

Kaş ‘a kilometre olarak en yakın havalimanı Muğla’da bulunan Dalaman Havalimanı’dır. Merkeze sadece 150 km mesafede bulunan Kaş ‘a en yakın havalimanı ile Kaş arası yaklaşık olarak 2 saat sürer. Yerel acentelerin sunmuş olduğu transfer hizmetleri ile veya özel araç kiralayarak tatil planın start alabilir.

Antalya Kaş otobüs bileti ne kadar?

Antalya Kaş otobüs bileti ne kadar? En ucuz bilet fiyatı 30 TL’dir.

Kaş Kaputaş Plajı nasıl gidilir?

Ulaşım: Kaş ve Kalkan arasında bulunan plaja özel araçla gelmek isteyenlere; Kaş merkezden 20 dakika, kalkan merkezden 10 dakika, Fethiye’den 1 saat, Antalya merkezden ise 3 saatlik bir yolculuk sonucunda buraya ulaşabileceklerini söyleyebiliriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *