Sık sorulan: Kaş Yolu Nasıl?

Kaşa en kolay nasıl gidilir?

Dalaman Havalimanı’ndan kiralık araç veya özel transferle 2 saat 40 içinde Kaş’a ulaşılabilir. Havalimanından Havaş servisleri ile, Fethiye’ye gelip oradan Kaş’a hareket eden minibüslere binebilirsiniz. Fethiye’den sonra yaklaşık 110 km’lik bir yolculuktan sonra Kaş’a ulaşılıyor.

Izmirden kaşa nasıl gidilir?

İzmir ‘den Kaş’a direkt otobüs seferleri bulunurken, bu seferler günde ortalama 6 kez düzenlenmektedir. 7 saat sürecek olan yolculuklarınız için ödeyeceğiniz ücret ise yaklaşık 100 – 120 TL aralığındadır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan, Dalaman veya Antalya Havalimanı’na düzenli olarak seferler yapılmaktadır.

Üçağız Kaş arası kaç km?

Demre ilçesine bağlı bir olan Üçağız, Antalya’nın en batısında yer alan iki ilçesinden Demre ile Kaş arasında kalıyor. Köy Kekova’da doğal bir liman üzerine kurulmuş, Kaleköy’e nazaran daha az turistik bir yerleşim. Kaş ‘a uzaklığı ise 32 km, Demre’ye uzaklığı 20 km. Köyde 500-600 kişi yaşıyor.

Kaşa nasıl gidebilirim?

Kaş’a Nasıl Gidilir. Eğer otobüsle ulaşmak isterseniz, bugün hemen her şehirden Antalya’ya otobüsle ulaşmanız mümkün. Antalya Terminali’nden ilçe minibüs ve otobüsleri ile Kaş’a gidebilirsiniz. Havayolu ile gelmek için ise Kaş’a 150 km. mesafedeki Dalaman Havalimanı’na bilet almanızı tavsiye ederiz.

Ankaradan kaşa hangi yoldan gidilir?

Ankara ‘dan Kaş ‘a Ulaşım Ankara, Afyon ve Antalya yol güzergahı tercih edilerek önce Antalya’ya ulaşım sağlanır. Yolculuk yaklaşık olarak 9 saat sürer. Antalya otogarından ise belirli bir firma aracılığıyla yaklaşık üç saat sonra Kaş ‘a ulaşılır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: En Hızlı Kaş Nasıl Çıkar?

Kaşa gitmek için hangi havaalanı?

Antalya Havalimanı Kaş ‘a 220 km uzaklıktayken Dalaman Havalimanı 150 km mesafede yer alıyor. Bu nedenle her iki havalimanını da Kaş ‘a ulaşmak için kullanabilirsiniz. Ancak Dalaman üzerinden Kaş ‘a ulaşmanız çok daha kolay olacaktır.

Izmir kaş kaç saat sürüyor?

İzmir – Kaş arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 7 saat 20 dakika sürmektedir.

Dalamandan kaşa Havaş var mı?

Dalaman İle Kaş arası Havaş yada Belediye otobüsleri maalesef yoktur. Havalimanı ile Kaş arası ulaşımınızı Havaş yada Muttaş ile yapmak isterseniz; Havalimanı otoparkında bulunan Havaş yada Muttaş araçları ile Fethiye otogarına kadar gidebilir buradan sahilden Antalya otobüsleri ile kaşa ulaşabilirsiniz.

Kaş da nereye gidilir?

Kaş Nerede? Kaş, Akdeniz Bölgesi’nde Antalya şehrinin batısında yer alan bir ilçe. Çevresinde Fethiye ve Kemer var.

Kaleköy kaş nasıl gidilir?

Kaş ‘tan Kaleköy’e Ulaşım Seçenekleri – Kaleköy’e Üçağız üzerinden geliniyor. Ama Kaş ‘tan Üçağız’a herhangi bir toplu taşıma bulunmuyor. Ya kendi aracınızla ya da taksi ile gelebilirsiniz. – Köye kendi arabanızla gelecekseniz önce Kaş ‘a 40 dakikalık uzaklıkta bulunan Üçağız köyüne geliyorsunuz.

Kaş ve Kalkan arası kaç km?

Kaş ile Kalkan arasında sadece 20 km mesafe bulunuyor. Bu demektir ki, tatilinizi Kaş ‘ta geçiriyorsanız ve Kalkan ‘a günübirlik bir ziyaret yapmak istiyorsanız, kat etmeniz gereken mesafe en fazla yarım saat.

Kekova ya karadan nasıl gidilir?

Kekova ‘ya, Kaş Limanı’ndan yaklaşık 3-3.5 saatte teknelerle ulaşabilirsiniz. Kaleköy’e Nasıl Gidilir ⛵️ Kaleköy sarp bir yamaca kurulu olduğundan kara yoluyla direkt ulaşım mümkün değil. Son yıllarda Kaleköy’ün arkasına kadar uzayan yolu araçla gelip, park yerinden 10 dakika yürüyerek Kaleköy’e gidilebiliyor.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Çekik Gözlere Nasıl Kaş?

Antalya Havalimanı’ndan Kaş’a nasıl gidilir?

Antalya Havaalanı’ ndan Kaş’a ulaşım için farklı seçenekleriniz bulunuyor: Otobüsle gelmek isteyenler önce havaalanından Antalya otogarına gelmeliler. Bunun için Havaş, metro ya da otobüse binmeleri gerekiyor. Bir saatte otogara ulaştıktan sonra buradan Batı Antalya minibüsleri ile direk, 4 saatte Kaş’a ulaşabilirler.

Dalamandan kaşa nasıl gidilir?

Dalaman’dan Kaş’a ulaşımın en uzun yolu Havaş arabalarını ve ardından Batı Antalya arabalarını kullanmak. Havaş arabalarını kullanıp 1 saat sürecek yolculuk ile Fethiye otogarına; oradan da Batı Antalya arabaları ile 2 saat sürecek yolculuk ile Kaş’a ulaşmalısın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *