Sık sorulan: Mavi Mağara Kaş Nasıl Gidilir?

Kalkandan mavi mağaraya nasıl gidilir?

Meis limanından kalkan küçük motorlu tekneler sizi 15 dakikada mağaraya ulaştırıyor. Mağaranın girişinin güneş ışığını aldığı vakitler sabahtan öğlene kadar. Dolayısıyla sadece bu saatlerde ziyaret ediliyor mağara.

Mavi Mağara nerede?

Kaş-Kalkan Arasında Deniz Kıyısında Olan Mavi Mağara, Kaş’a 18 Kilometre Kalkan’a İse 8 Kilometre Uzaklıkta Olup, Kaputaş Plajı Yakınlarındadır. Eskiden Fokların İçinde Yaşadığı Bilinen Mavi Mağara 1972 Yılında Jeolog Dr. Temuçin Aygen Tarafından Bulunmuştur.

Blue Cave nerede?

Mavi Mağara – Antalya Kaş’a 18 kilometre ve Kalkan’a 6 kilometre uzaklıkta olup, Kaputaş Plajı’na gelmeden yaklaşık 600 metre öncedir. 1972 yılında Jeolog Dr. Temuçin Aygen tarafından bulunmuştur. 50 metre uzunluğunda, 40 metre genişliğinde ve 15 metre yüksekliktedir.

Kaputaşa nasıl gidilir?

Ulaşım: Kaş ve Kalkan arasında bulunan plaja özel araçla gelmek isteyenlere; Kaş merkezden 20 dakika, kalkan merkezden 10 dakika, Fethiye’den 1 saat, Antalya merkezden ise 3 saatlik bir yolculuk sonucunda buraya ulaşabileceklerini söyleyebiliriz.

Mavi Mağara Fethiye Nasıl Gidilir?

Mavi Mağaraya gitmenin tek yolu deniz ulaşımıdır. Ölüdeniz de kiraladığınız tekneler ile gidebilirsiniz. İkinci bir yol ise Tekne Turlarına katılmanızdır. Ölüdeniz Tekne Turlarının ilk durağı Mavi Mağaradır.

Kaputaş neden mavi?

Kaputaş Plajı’ndan 1 km uzaklıkta olan Mavi mağaraya sadece denizden ulaşılıyor. Mağaranın uzunluğu 50 genişliği 40 metre. Zamanında Akdeniz foklarına ev sahipliği yapan mağara ismini deniz altından yansıyan güneş ışığının yarattığı parlak mavi renkten alıyor.

Pataradan Kaputaşa nasıl gidilir?

Öz Patara Kaş Kaş otogardan yazın 20 dakikada bir hareket eden minibüsler ile sırasıyla Kaputaj Plajı, Kalkan, Patara ve Kınık’a (Xanthos Antik Kenti) ulaşabilirsiniz. Bu minibüs Patara Antik Kenti’ne direk gitmiyor, kavşakta inip bir diğer servise binmeniz gerekiyor. Fiyatı 9 TL.

You might be interested:  FAQ: Kavisli Kaş Nasıl Alınır Resimli?

Kaputaş Plajı na nasıl gidilir?

Kaputaş Plajı, Kaş-Kalkan karayolu üzerindedir. Bu plaj, Kaş’a 20 kilometre ve Kalkan’a 7 kilometre uzaklıktadır. Özel araç ile ulaşım sağlamak isteyenler yol kenarında araçlarını park edip 187 basamaklı merdivenden plaja inebilirler. Kaputaş Plajı ‘ na dolmuşla gelmek için Kaş ya da Kalkan’dan minibüse binebilirsiniz.

Kaputaş Plajı tam nerede?

Kaputaş Plajı Antalya ilinde yer almaktadır. Plaj ‘ın Fethiye’ye uzaklığı 73 km Kaş ilçesine 23 km Kalkan ilçesine ise 7 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Kaputaş Plajı ‘na gitmek için Antalya’da Yolcu360’tan bir araç kiralayıp karayoluyla gelmelisiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *