Soru: Kaş Hangi Il?

Finike hangi ilimizin?

Finike Antalya’ya bağlı bir ilçe olarak yer alıyor.

Antalya Finike nereye yakin?

Antalya ‘nın turistik ilçelerinden olan Finike, yüzölçümü küçük olsa da kendine has güzellikleri içerisinde barındıran, sakin ve doğa ile iç içe tatil olanakları sunan bir turizm cennetidir. İl merkezinin batısında bulunan Finike, doğusunda Kumluca, kuzeyinde Elmalı, kuzeybatısında Kaş ve batısında Demre ile komşudur.

Finikeden sonra neresi?

İlçe, doğuda Kumluca, kuzeyde Elmalı, kuzeybatıda Kaş ve batıda da Demre ilçeleriyle çevrili.

Antalyada kaç ilçe vardır?

Antalya ilinde 19 tane ilçe vardır. Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı ve Muratpaşa, büyükşehirin metropol ilçeleridir.

Finike’de nerede denize girilir?

Finike ‘nin en popüler plajları arasında yer alan halk plajı, Sahilkent Mahallesi sahilinde bulunmaktadır. Plaja ulaşımlar yürüyerek, özel araç veya şehir içi minibüsleri ile sağlanabilmektedir. Bölgenin en uzun sahiline sahip plajlarından olan Finike Halk Plajı, tamamen kumsal alandan oluşmaktadır.

Antalya Finike hangi ilçeye bağlı?

Finike İlçesi 1914 yılına kadar Elmalı İlçesine bağlı bir nahiye iken bu tarihte ilçe olmuştur. İlçemiz ülkemizin güney batı Akdeniz bölgesindedir. İlçe merkezi Antalya iline 117 km uzaklıkta olup, D 400-07 nolu devlet karayolu ile bağlıdır.

Antalya hava limanından Finikeye nasıl gidilir?

Antalya Havalimanı ile Finike arası ortalama 154 kilometredir. İsteğe bağlı olarak HAVAŞ otobüsleri ya da taksi ile şehir merkezine geçilerek sonrasında Finike ‘ ye giden otobüsler ile ulaşım sağlanır. Bir diğer seçenek ise, Antalya Havalimanı’ndan araç kiralayarak Finike ‘ ye direkt geçiş yapılabilir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Kaşlar Nasıl Küser?

Finike Demre arası kaç kilometre?

Finike Demre arası mesafe: 29 kilometre. Finike Demre arası süre: 35 dakika.

Finike Mağaralı Koy nerede?

Mağaralı Koy, Antalya İlinin Finike ilçesine bağlı Finike -Demre Karayolu üzerinde bulunmaktadır.

Antalya ve ilçeleri arası kaç km?

Antalya ‘nın İlçelerine Uzaklıkları Demre – Antalya: 147 Km. Elmalı – Antalya: 110 Km. Finike – Antalya: 111 Km. Gazipaşa – Antalya: 180 Km.

Antalya’nın en büyük ilçesi hangisi?

Nüfus 550 binin üstünde olan Kepez, en kalabalık ilçesidir. Antalya nüfusunun %42’si Kepez ve Muratpaşa ilçelerinde yaşamaktadır. Muratpaşa, nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu ilçedir. İlçede kilometrekareye düşen insan sayısı 5067’dir.

Antalya’nın merkez ilçesi hangisi?

Muratpaşa, Antalya ‘ nın merkez ilçesidir. İlçe, yıl boyunca milyonlarca ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Antalyanin nufusu kac 2021?

Antalya 2021 nüfusu, tahmini verilere göre 2.596.443. Bu nüfus verisi, eski yıllarıdaki nüfus artış hızlarına göre tahmini hesaplanmıştır. Antalya 2021 resmi nüfus bilgileri 2022 yılının başında açıklanacaktır.

Antalya merkez kaç mahalle var?

Antalya İlinin 19 İlçesi (Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Muratpaşa, Serik) ve 911 mahallesi vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *