Soru: Kaş Patara Plajı Nasıl Gidilir?

Patara plajı ücretli mi?

Kaş ve Fethiye ilçeleri arasında yer alan Patara Plajına giriş ücreti kişi başı 7.5 lira olarak belirlenmiştir. Bu yalnızca giriş ücretidir. Caretta Caretta Kaplumbağaların da doğal yaşam alanı olan bu plaj sabah 08:00 ile 20:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Bu saatler dışında plaja girilmiyor.

Kaş merkezden Patara ya nasıl gidilir?

Öz Patara Kaş Kaş otogardan yazın 20 dakikada bir hareket eden minibüsler ile sırasıyla Kaputaj Plajı, Kalkan, Patara ve Kınık’a (Xanthos Antik Kenti) ulaşabilirsiniz. Bu minibüs Patara Antik Kenti’ne direk gitmiyor, kavşakta inip bir diğer servise binmeniz gerekiyor. Fiyatı 9 TL.

Fethiye Patara plajı nasıl gidilir?

Aracınız ile Fethiye – Finike yolu üzerinden Patara Plajı ‘na ulaşabilirsiniz. Yaklaşık 5 kilometrelik, denize doğru giden bir sapaktan sonra ulaşabileceğiniz plajın giriş ücreti 5 TL olarak belirlenmiş. Bununla birlikte, Fethiye ve Kaş’ın pek çok bölgesinden kalkan minibüslerle Patara Plajı ‘na ulaşmanız mümkün.

Kalkandan Patara ya nasıl gidilir?

Fethiye’den Kalkan ‘a doğru giderken Kalkan ‘ı geçerek Gelemiş yoluna, saptığınız zaman, önünüze çıkan 5 km’lik bir yol sizi Patara Antik Kenti’ne ulaştıracaktır. Eğer Gelemiş yoluna kadar otobüs ile gelirseniz burada inerek, Fethiye veya Kaş’tan geçen Patara minibüslerine binebilirsiniz.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Kaş Beyazlaması Için Hangi Doktora Gidilir?

Patara giriş ne kadar?

Antalya Patara Plajı Giriş Ücreti Plaja giriş ücreti kişi başı; 7.5 TL olarak duyurulmuştur. Şezlong kiralamak isterseniz, bu 10 TL’dir. Bunun yanında şemsiye kirası da 10 TL’dir. Patara Plajı giriş ücreti 2021 yazında da hemen hemen bu civarlarda olur.

Patara kaç para?

Patara Plajı, ücretlidir. Giriş ücreti 2021 yılında güncel olarak 40 TL ‘dir. Bunun yanında hem şezlong hem de şemsiye hizmeti 15 liradır. Yani toplamda bu hizmet için 30 lira daha ödemeniz gerekir.

Antalya Kaş Patara arası kaç km?

Patara Plajı Kaş ‘a 43 km uzaklıkta yer alıyor. 12 km ‘lik sahil uzunluğu ve 1500 metreye ulaşan genişliği ile dünyanın 1. en uzun plajı ünvanına sahip. İncecik kumdan oluşan plajı aynı zamanda Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanı. O yüzden sabah 8 akşam 8 arası dışında plaj kullanıma kapalı.

Kaştan Saklıkent kanyonuna nasıl gidilir?

Saklıkent ‘i görmek için Kaş’tan hareket eden safari turlarına katılabilirsiniz. Kendiniz gidip bol bol vakit geçirmek isterseniz Kaş otogardan kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Nerede Patara?

PATARA NEREDE? Patara Antalya’nın Kaş ve Fethiye ilçeleri arasında kalan Gelemiş köyü sınırları içerisinde bulunuyor. Patara plajı ve kum tepeleri ise burada turistler tarafından dikkat çeken diğer detaylar.

Patara Plajı duş var mı?

Hatırlatmakta fayda var plaj içerisinde ücretsiz duş ve tuvalet bulunmaktadır.

Patara hangi ile bağlı?

Patara (Likçe: , Pttara; Yunanca: Πάταρα), Antalya’nın Kaş ilçesinin Kalkan beldesi yakınlarındaki bir Likya kentidir ve Likya Birliği’nin başkentliğini yapmıştır. Likya Birliği’nin üç oy hakkına sahip altı kentinden biridir. Likya birliği toplantıları kentte bulunan birliğin meclis binasında yapılmaktaydı.

Antalya Patara nereye bağlı?

Patara, Antalya ‘nın Kaş ilçesinin Kalkan beldesi yakınlarındaki bir antik kenttir. Bir Likya kentidir ve Likya Birliğinin başkentliğini yapmıştır. Likya birliğinin üç oy hakkına sahip altı kentinden biri ve belki de en önemlisidir. Likya birliği toplantıları kentte bulunan birliğin meclis binasında yapılmaktaydı.

You might be interested:  Seyrek Ve Dağınık Kaşlar Nasıl Alınır?

Kalkan Patara nerede?

Patara, Antalya’nın Kaş ilçesinin Kalkan beldesi yakınlarındaki bir antik kenttir. Bir Likya kentidir ve Likya Birliğinin başkentliğini yapmıştır. Likya birliğinin üç oy hakkına sahip altı kentinden biri ve belki de en önemlisidir.

Patara antik kenti hangi ilde?

Patara Antik Kenti Antalya ilimizde bulunuyor. Muğla’nın Fethiye ilçesi ile Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan mahallesi arasında Ovagelemiş Köyü’nde yer alıyor. Bireysel aracınızla ya da Kaş’tan ve Kalkan’dan hareket eden Patara dolmuşları ile ulaşabilirsiniz.

Kaş ve Kalkan arası kaç km?

Kaş ile Kalkan arasında sadece 20 km mesafe bulunuyor. Bu demektir ki, tatilinizi Kaş ‘ta geçiriyorsanız ve Kalkan ‘a günübirlik bir ziyaret yapmak istiyorsanız, kat etmeniz gereken mesafe en fazla yarım saat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *