Okuyucular soruyor: Kısa Kirpikler Için Hangi Rimel?

Kısa kirpikler için rimel nasıl sürülür?

Maskara Uygula!

  1. İlk olarak maskaranı kirpiklerini kökten uca kavrayacak şekilde uygula.
  2. İkinci katı uygulamadan önce 10 saniye kadar maskaranın kurumasını bekle.
  3. Eğer uygulama esnasında kirpiklerin birbirine yapışıyorsa maskarana zikzak hareketleri vererek kirpiklerine uygulamaya devam et.

Kirpiklerim düz hangi rimeli kullanmalıyım?

Eğer kirpiklerin kısa ve düzse, daha uzun ve yoğun görünüm için silikon fırçalı ve hacim etkili bir maskara tercih etmelisin.

Rimelden önce ne sürülür?

Kirpiklerinizi daha da hacimlendirmek için toz kullanın. Rimeli sürmeden önce kirpiklerinize bebek pudrası sürün. Bir kat maskara uygulayın, ardından bir göz farı fırçasıyla pudrayı kirpikleriniz hala rimel ile ıslakken uygulayın. Ardından bir kat daha maskara sürüp bitirin.

Düz kirpiklere nasıl rimel sürülür?

Rimel Sürmenin Püf Noktaları, Düz Kirpiklere Rimel Nasıl Sürülür?

  1. Rimel fırçasını sıkıca kavrayın, öncelikle üst kirpiklere rimel sürün bunun için; kirpiğin en dibinden başlayarak sağ-sol zikzak hareketleriyle fırçayı kirpiğinizin en ucuna kadar sürün.
  2. Sürerken zigzag hareketler yapın.

En iyi rimel fırçası nasıl olmalı?

Dolayısıyla tercih edeceğiniz maskara fırça özellikleri, dolgun kıllı ve kalın uçlu modeller olmalıdır. Maskara fırçanız ne kadar kalın olursa, kirpiklerinizdeki hacimin bir o kadar daha fazla olacağını unutmayın.

You might be interested:  Dolgun Kirpikler Için Ne Yapmalı?

Kıl fırça maskara mı silikon fırça mı?

Eğer, kirpikleriniz kısa ve sık ise silikon fırçaları kullanmanızı öneririz. Silikon fırçalar, kirpiklerinizi teker teker ayıracaktır ve uzatacaktır. Ancak kirpikleriniz kısa, seyrek ve hacimsiz ise kıl fırçaları kullanmanızı öneririz. İstediğiniz hacmi size kıl fırçalar sağlayacaktır.

Maskara seçimi nasıl olmalı?

Eğer hacimli kirpikler istiyorsanız kalın ve sık aralıklarla kaplı fırçaya sahip bir maskara tercih etmelisiniz. Yoğun aralıklarla dizili kılları sayesinde tüpteki ürünü iyice alır ve kirpiklerinizi kavrayarak dağıtır. Kirpiklerini daha uzun göstermek isteyenlerin seçimi ise ince fırçalı maskaralar olmalı.

Uzun ve dolgun kirpikler için ne yapmalı?

Kirpiklerinizi bir kaş fırçası ile fırçalamak da kaşlarınızın büyümesini hızlandırabilir. Göz kapaklarınıza ve kirpik hattına günlük olarak masaj yapmak kan dolaşımını artırabilir ve kirpiklerin uzamasını hızlandırabilir. Kirpiklere bir pamuk topu ile yeşil çayı uygulamak da kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olabilir.

Kirpikleri ne uzatır evde?

Evde kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri

  1. Saçlarınıza yaparken kirpiklerinize de düzenli bir bakım uygulayın.
  2. Kirpiklerinize zeytinyağı uygulayın.
  3. Vazelin saçların ve kirpiklerin uzamasını sağlar.
  4. B, D ve E gibi vitaminlerin kirpik büyümesini arttıran bir maddeye sahip olduklarından emin olun.

Kirpik kıvırıcı nasıl uygulanır?

Kirpik kıvırıcıyı gözünüze doğru tutarak başlayın. Gözününüz açıkken kıvırıcıyı açın ve kirpiklerinizi kelepçelerin arasına yerleştirin. Ardından birkaç kez hafifçe kıvırıcıyı açıp kapatarak 5-10 saniye bekleyin. Bu sayede kirpiklerinizi daha dolgun ve uzun görünecektir.

Promani kirpik kıvırıcı nasıl kullanılır?

Nasıl Kullanılmalı: Kirpiklerinizi kirpik kıvırma makinesi arasına koyun ve hafifçe sıkın. 5-10 saniye kadar tuttuktan sonra yavaşça kirpik makinesini gevşetin. Promani marka Promani Kusursuz Kirpik Kıvırıcı isimli üründen 1 adet sepetinize eklendi.

Maskara alırken nelere dikkat edilmeli?

Maskara alırken öncelikli kriteriniz elbette kirpiklerinizin durumu olmalıdır. Kısa mı, uzun mu, seyrek mi yoksa çok mu gür kirpikleriniz var? İhtiyacınızı bu doğrultuda belirlemelisiniz. İşte o zaman her kadının arzusu olan uzun ve hacimli kirpiklere kavuşabilirsiniz.

You might be interested:  Sık sorulan: Uzun Kirpikler Için Rimel Nasıl Sürülür?

Ev yapımı rimel nasıl yapılır?

Hindistancevizi yağı, balmumu ve aloe-vera jelini temiz bir kabın içerisinde karıştırın. Karışımın ocakta benmari usulü erimesini ve kıvam almasını sağlayın. Karışım kıvam alınca aktif karbonu dökerek karıştırın ve ocağın altını kapatın. Bu karışımı kilitli poşetin içerisine dökün.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *