Hızlı Cevap: Konturlu Makyaj Nasıl Yapılır?

Kontürleme makyaj nasıl yapılır?

Şimdi kontür nasıl yapılır, nerelere uygulanır sorularını yanıtlıyoruz. Kontür ürününü elmacık kemiklerinin altına, alın çizgine, burun kemiğinin kenarlarına ve son olarak çene kemiğinin üzerine uygula. Daha sonra yumuşak uçlu makyaj fırçasıyla ürünü iyice dağıt ve doğal bir görünüm sağla.

Contour nereye sürülür?

Alın dibine ve saç diplerinin olduğu bölgelere sürüp eşit miktarda dağıtmalısınız. 4.Elmacık kemiklerinin alt kısmına sürerek yüzünüzün şekillenmesini sağlayabilirsiniz.

Kontür makyaj ne demek?

Makyaj konturu doğal cilt tonundan daha koyu bir ton olan kapatıcı ya da fondötenin cilde uygulanması işlemidir. Makyaj kontürünün amacı ise yüzünüzdeki geniş bölgeleri daraltmak, boyutlandırmak ve şekil vermek için yapılan makyaj hilesidir.

Yüze kontür neden yapılır?

Kontür ve aydınlatıcı tekniği, makyaj yaparken koyu ve açık renklerden yardım alarak yüz hatlarını vurgulamak veya tam tersi gizlemek için yapılıyor. Özellikle elmacık kemiğini belirginleştirmek, burnunu daha küçük göstermek ve yüzünü ince göstermek isteyenler için oldukça etkili bir yöntem.

Kontür nasıl yapılır yüze?

Yüz kontürleme de ilk olarak elmacık kemiğinin altına, çene ve gıdı bölgesine yaparak başlayın. Eğer alnınız geniş ise cildinizden koyu renk olan kontür ürününü fazla olmaması kaydıyla sürmeniz gerekir. Bu işlemi azar azar ürün alarak uygulamak daha doğrudur.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Avon Makyaj Sabitleyici Nasıl Kullanılır?

Kontür ne ile yapılır?

Kontür uygulamasını krem ya da pudra dokulu ürünlerle yapabilirsiniz. Açık ve koyu renk 2 çeşit stik fondötenle (Shiseido Stick Foundation SPF15), bronzer (Nars Laguna veya Nars Matte Multiple’ın koyu renklerinden biri) ile veya cildinizden 2-3 ton koyu allıkla (Nars Contour Blush) ile yapabilirsiniz.

Makyaj aydınlatıcı nereye sürülür?

Aydınlatıcı, ışığı yansıtan bir makyaj ürünü olduğu için, elmacık kemikleri, burun, çene, kaş altı gibi yüzün kemikli bölgelerini ön plana çıkarmak için kullanılır. Yüzünde öne çıkarmak istediğin bölgeleri aydınlatıcı yardımı ile daha parlak ve göz alıcı hale getirebilirsin.

Kontur Stick nasıl kullanılır?

Stick kontür saç çizgisi boyunca, elmacık kemiklerine, çene kemiği altına ve alın bölgesine minik noktalar halinde uygulanabilir. Burun gölgelendirmesi yaparken ürünü çok daha ince tabaka halinde uygulamalısın. Fırça yardımıyla sürdüğün tabakaları yumuşak ve dairesel hareketlerle cildine dağıtabilirsin.

Bronzer ve kontür aynı mı?

Yüzü boyutlandırma aşamasında ortaya çıkan bronzer kontür farkı ise şöyle: Bronzer vurgu yapılacak noktalara direkt uygulanır. Kontür ise vurgulanacak bölgelerin etrafındaki noktaları gölgelendirir. Kontür uygulamasında soğuk tonlar tercih edilir. Çünkü tenin gizlenmek istenen bölgelerine kontür yapılır.

Kontür makyaj ne ise yarar?

Kontür, aydınlatıcı olarak da bilinen highlighter ve kapatıcı olarak da bilinen bronzer/concealer ile yapılan bir makyaj hilesidir. Yüzün belirli kısımlarını aydınlatıp, belirli kısımlarını ise gölgelendirerek yüz hatlarını belirginleştirme, küçültme, öne çıkarma ya da geri plana itme işlemine yüz kontürleme denir.

Kontür makyaj malzemeleri nelerdir?

Öncelikle kontür ürünlerinin ağırlıklı olarak toz ve krem olarak ikiye ayrıldığını söyleyebiliriz. Seçim yaparken, nasıl bir makyaj yaptığın, ne kadar kalıcılık istediğin önemli rol oynuyor. Kontür paletleri, krem kontür ürünleri, kontür pudraları ve stick formda ürünler, kontür malzemelerinin genelini oluşturuyor.

You might be interested:  Soru: Iyi Makyaj Nasil Yapilir?

Kontür Stick ne işe yarar?

Kontür koyu renkli boyalarla ya da aydınlatıcılarla yüzdeki belli bölgeleri öne çıkarmak ya da gizlemek için kullanılan makyaj yöntemlerinden biridir. Kolay kontür işlemleri için kalem şeklinde çift taraflı stick ürünler bulunuyor. Sticklerin bir tarafı koyu diğer tarafı ise aydınlatıcı içeriyor.

Kontör nasıl uygulanır?

Kontür yaparken öncelikle açık rengi elmacık kemiklerine ve aydınlık vermesi istenen yüzün diğer yerlerine sürün. Koyu rengi ise yüze derinlik kazandırmak için elmacık kemiklerinin altına –o hat boyunca- fazla bastırmadan uygulayın. Sonra koyu çizgiyi etrafa çok fazla yaymadan, hafif hareketlerle kendi çevresine yayın.

Kontör demek ne demek?

KONTÖR NE DEMEK: 1- Belirli bir sürenin bir birim olarak kabul edildiği ve telefonda toplam konuşma süresinin kaç birim olduğunu sayısal olarak gösteren araç. 2- Telefon, gaz, su vb.nde tüketim birimi.

Porselen makyaj ne demek?

Porselen makyaj, teni olabilecek en pürüzsüz forma ulaştırmanı sağlayan bir makyaj stilidir. Özellikle kusurlu, sivilceli ve lekeli teni aynı tonda buluşturmak ve cilt üzerindeki pürüzleri kapatmak için tercih edilen bu makyaj, özel gecelerin vazgeçilmezi diyebiliriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *