Okuyucular soruyor: Makyaj Fırçaları Ne Işe Yarar?

Ince uçlu makyaj fırçası ne işe yarar?

İnce far fırçası, göz makyajının detay kısımlarını oluşturmak için uygundur. Buğulu göz makyajı veya alt kirpik dibine uygulanan farları da ince far fırçasıyla sürmelisin.

Kontür fırçası nerede kullanılır?

Kontür fırçası elmacık kemiklerinin belirginleşmesi için kullanılır. Elmacık kemiklerinin hattı takip edilerek uygulanır.

Kalem fırça makyaj ne işe yarar?

6. Desenler verelim! Kalem far fırçası dediğimiz bu fırçalar küçük desenler çizmek için kullanılıyor. Özellikle göz pınarlarınıza uygulayacağız farlarda bu fırçayı tercih etmelisiniz!

Real Techniques fırça hangisi ne işe yarar?

Pudra ve allık uygulamalarınız için hazırlanmış makyaj fırçasıdır. Makyaj ürününüzü cildinizde pürüzsüz ve eşit şekilde dağıtmanızı sağlar. Kısa ve yoğun kıl yapısı ile hazırlanmış karıştırma fırçasıdır. Toz ve krem yapıdaki göz farları için tasarlanmıştır.

Yuvarlak uçlu fırça ne işe yarar?

Yuvarlak Uçlu Fırçalar Genelde suluboya fırçası diye geçer ama yağlı boya için de çok kullanışlıdır. İnce uçlu olması sayesinde detay çalışırken ve doğrusal çizgiler için mükemmeldir.

Tuval için hangi fırça kullanılır?

Akrilik yıkama fırçaları en iyi tuval veya kağıdın büyük bölümlerini hızlı bir şekilde örtmek için bilinir. Kuru bir fırça kullanılarak uygulanabilir, ancak çoğu sanatçı hızlı bir şekilde maksimum kapsama elde etmek için önce bir miktar suya batırarak bir yıkama fırçası kullanacaktır.

You might be interested:  Soru: Kalıcı Makyaj Ustalık Belgesi Nasıl Alınır?

Kontur fırçası nasıl kullanılır?

Elmacık kemiklerinin üst alt kısmına, burun kenarlarına, alın çevresine, çene kenarlarına ve göz kemikleri altına kontur fırçası ile az miktarda kontur pudrası veya broznlaştırıcı uygulayın. Yüze kontur eklemek için açılı yüz fırçası kullanılabilir.

Makyaj fırçası nasıl olmalıdır?

Cildinize yapacağınız makyajın ilk adımı olan fondöteni sürerken kullandığınız fırçanın uç tarafının daha ince, yassı ve keçi kılından üretilmiş olması oldukça önemlidir. Bu hem kullanımın ve temizliğin daha rahat olmasını sağlarken hem de fondötenin eşit sürülmesini sağlar.

Yelpaze fırça ne işe yarar?

Yelpaze ya da fan fırça olarak anılan bu düz, kenarlara açılan fırça son zamanlarda makyaj severlerin çantasında mutlaka yer alan bir parçaya dönüştü. Aslında aydınlatıcı fırçası olarak da anılan bu fırça, adı üstünde olduğu gibi aydınlatıcınızı en rahat ve doğal bir şekilde uygulamanıza yardımcı olur.

Ponpon fırça ne işe yarar?

Rich ponpon fırça, dekorasyon ve sanatsal çalışmalarda kullanılan, yuvarlatılmış süngerden üretilmiş oldukça hafif bir fırçadır. Özel boya tekniklerini uygulamak için kullanılır. Sünger ya da tampon fırça olarak da bilinir.

Oval fırça ne işe yarar?

Hem kapatıcı, hem de fondöten ve kontür ürünleriyle kullanabileceğin Oval 4 IN 1 Brush, yoğun ve yumuşacık kıl yapısı sayesinde, ürünü yüzüne eşit ve pürüzsüz uygulamanı sağlar. Uyguladığın ürünü emmez, fondöteninden tam performans almanı sağlar.

Microbrush ne işe yarar?

Kirpiklere sökücü veya astar uygularken mikro fırçalar kullanılır. +-100 Adet Microbrush Kirpik Fırçası. Ürün aynı zamanda diş teli temizliğinde en hassas noktalara ulaşmak için kullanılmaktadır.

Real Techniques nerede üretiliyor?

Real Techniques Amerika merkezlidir.

Buffer Brush ne demek?

Buffing Brush: Buff yani Türkçe anlamı bastırmak,yedirmek olarak geçen bu fırça fondöten ya da mineral toz fondötenlerinizi cilde yedirerek uygulamanızı sağlıyor. Böylece pürüzsüz ve doğal ama yüksek bir kapatıcılık elde ediyorsunuz.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Makyaj Temizlemek Için Ne Kullanılır?

Square Foundation Brush ne demek?

Real Techniques Square Foundation Brush – Ten makyajınızda fondöten, bb krem uygulamalarınız için tasarlanmış fondöten fırçasıdır. – Toz ve likit ürünlerin kullanımı için tasarlanmıştır. – Real Techniques fondöten fırçası sayesinde profesyonel uygulama sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *