Sık sorulan: Makyaj Fırçaları Hangisi Ne Işe Yarar?

Ince uçlu makyaj fırçası ne işe yarar?

İnce far fırçası, göz makyajının detay kısımlarını oluşturmak için uygundur. Buğulu göz makyajı veya alt kirpik dibine uygulanan farları da ince far fırçasıyla sürmelisin.

Kontür fırçası nerede kullanılır?

Kontür fırçası elmacık kemiklerinin belirginleşmesi için kullanılır. Elmacık kemiklerinin hattı takip edilerek uygulanır.

Kalem fırça makyaj ne işe yarar?

6. Desenler verelim! Kalem far fırçası dediğimiz bu fırçalar küçük desenler çizmek için kullanılıyor. Özellikle göz pınarlarınıza uygulayacağız farlarda bu fırçayı tercih etmelisiniz!

Far gölge fırçası ne işe yarar?

Amacı ise, farklı renklerdeki farları karıştırmak. Yeni bir renk elde etmekten ziyade, göz kapağındaki renk geçişlerini yumuşatmak için bence daha uygun. Göze derinlik ve gölge katmaya da yardımcı oluyor.

Yuvarlak uçlu fırça ne işe yarar?

Yuvarlak Uçlu Fırçalar Genelde suluboya fırçası diye geçer ama yağlı boya için de çok kullanışlıdır. İnce uçlu olması sayesinde detay çalışırken ve doğrusal çizgiler için mükemmeldir.

Tuval için hangi fırça kullanılır?

Akrilik yıkama fırçaları en iyi tuval veya kağıdın büyük bölümlerini hızlı bir şekilde örtmek için bilinir. Kuru bir fırça kullanılarak uygulanabilir, ancak çoğu sanatçı hızlı bir şekilde maksimum kapsama elde etmek için önce bir miktar suya batırarak bir yıkama fırçası kullanacaktır.

You might be interested:  FAQ: Siyah Beyaz Kıyafete Nasıl Makyaj Yapılır?

Kontur fırçası nasıl kullanılır?

Elmacık kemiklerinin üst alt kısmına, burun kenarlarına, alın çevresine, çene kenarlarına ve göz kemikleri altına kontur fırçası ile az miktarda kontur pudrası veya broznlaştırıcı uygulayın. Yüze kontur eklemek için açılı yüz fırçası kullanılabilir.

Makyaj fırçası nasıl olmalıdır?

Cildinize yapacağınız makyajın ilk adımı olan fondöteni sürerken kullandığınız fırçanın uç tarafının daha ince, yassı ve keçi kılından üretilmiş olması oldukça önemlidir. Bu hem kullanımın ve temizliğin daha rahat olmasını sağlarken hem de fondötenin eşit sürülmesini sağlar.

Yelpaze fırça ne işe yarar?

Yelpaze ya da fan fırça olarak anılan bu düz, kenarlara açılan fırça son zamanlarda makyaj severlerin çantasında mutlaka yer alan bir parçaya dönüştü. Aslında aydınlatıcı fırçası olarak da anılan bu fırça, adı üstünde olduğu gibi aydınlatıcınızı en rahat ve doğal bir şekilde uygulamanıza yardımcı olur.

Fondöten fırçası ne işe yarar?

Fondöten fırçaları, pürüzsüz, çizgili olmayan bir bitiş elde etmeye yardımcı oluyor. En büyük makyaj fırçalardan biri olan powder fırçası, çok çeşitli amaçlara sahip. Tozu, yüz, boyun ve dekolte gibi geniş alanlara eşit olarak kolaylıkla dağıtıyor.

Fondöten fırçası nasıl olmalı?

Fondöten fırçası genellikle düz kesilmiş uca sahip fırçalardır. Fırça alırken yumuşak kıllı olmasına dikkat etmelisiniz. Bir de satın almadan önce kıllarının çok dökülüp dökülmediğini kontrol edebiliyorsanız edin derim.

Hangi marka makyaj fırçası?

7 En İyi Makyaj Fırçası

  • Clinique Powder Foundation Brush.
  • Bare Minerals Kusursuz Kapatıcı Yüz Fırcası Concealer Brush.
  • E.L.F. Studio Contour Brush.
  • M.A.C. 224 Tapered Blending Brush.
  • M.A.C. 239 Eye Shader Brush.
  • Real Techniques Powder Brush.
  • Urban Decay Good Karma Crease Brush.

Kabuki fırça ne demek?

Kabuki fırçalar, çok ürün kaybetmeden tüm yüze homojen bir uygulama yapmak için tasarlanmıştır. Fırça izi bırakmaz. Çıkış noktası toz pudra uygulamadır ama günümüzde allık, kontür gibi uygulamalar yapmak için üretilmiş olanları da mevcuttur.

You might be interested:  Makyaj Konturu Nasil Yapilir?

Bronzer fırçası nasıl olmalı?

Bronzer Fırçası Nasıl Seçilir? Bronzer için yumuşak uçlu, yuvarlak ve geniş bir fırça kullanabilirsin. Bronzer ‘ı kontür yaparken kullanmayı tercih ediyorsan ince ve açılı bir kontür fırçası işini görecektir.

Açılı eyeliner fırçası nasıl kullanılır?

Açılı Eyeliner Fırçası PRO İpucu: Önce fırçanın açılı kısmını gözün iç köşesine yerleştirip gözün merkezine kadar bir çizgi çek. Sonra fırçanın açılı tarafını gözün dış köşesine yerleştirip ilk çizgiyle birleşen bir çizgi daha çek. Eyeliner Brush ile eyeliner uygulamak işte bu kadar kolay!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *