Soru: Islak Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

Evde ıslak makyaj nasıl yapılır?

Islak makyaj nasıl yapılır?

 1. – Öncelikle makyaja aydınlık veren bir serum kullanarak başlayın.
 2. – Elmacık kemiklerinizi belirgin hale getirmek için pembe bir allık ile şakaklarınıza kadar kontür yapın.
 3. – Likit bir aydınlatıcıyı göz pınarlarınıza, kaşlarınızın alt bölgesine ve elmacık kemiklerinizin üstüne uygulayın.

Makyajda ıslak görünüm nasıl yapılır?

Islak Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

 1. Öncelikle her makyajda olduğu gibi ıslak görünümlü makyaj yapmak için de temiz ve nemlendirilmiş bir ciltle işe başlamalısın.
 2. Cildini nemlendirdikten sonra ışıltılı bir makyaj bazını tüm yüzüne sür.
 3. Fondöten olarak dewy yani ıslak bitişli bir fondöten kullanmalısın.

Islak göz makyaj nasıl yapılır?

Islak göz makyajı için öncelikle göz kapağımızı nemlendirmek, ışıltılı bir baz oluşturmak için NYX Professional Makeup Dewy Finish’i gözlerimizi kapatarak birkaç fıs uyguluyoruz. Bu işlemi yaparken biraz da yüzüne bu spreyden sıkmanda bizce sorun yok! Bir iki dakika boyunca spreyin kurumasını beklemelisin.

Aydınlık makyaj nasıl yapılır?

Aydınlık Makyaj İçin 8 Kural

 1. 1- Cilde ışıltı veren bir nemlendirici kullanın.
 2. 2- Makyaj bazı ile kusurları flulaştırın.
 3. 3- Işığı cilde yayan ince yapılı bir fondöten seçin.
 4. 4- Concealer ile göz çevrenizi aydınlatın.
 5. 5- Fondöteninize birkaç damla likit highlighter ekleyin.
 6. 6- Krem allıkla yanaklarınıza tazelik katın.
You might be interested:  Hızlı Cevap: Makyaj Bazı Ne Işe Yarıyo?

Fondöten pütür pütür olmaması için ne yapmalıyız?

Cildinizi kuruduktan sonra özellikle su bazlı yağsız bir nemlendiriciyi cildinize sürün ve 10-15 dakika bekleyin. Cildiniz nemlendiriciyi emmeli ve fondöten için hazır hale gelmeli. Bu 2 adımı yapmadığınızda fondöten pütür pütür olur.

En doğal görünümlü makyaj nasıl yapılır?

Doğal görünümlü makyaj için ince yapılı bir fondöten ya da BB krem veya CC krem tercih edebilirsin. Fondötenin az veya orta kapatıcılıkta olmalı, yüksek kapatıcılıkta olursa yüzünde makyaj yokmuş gibi durmayabilir. Islak bir sünger yardımıyla ve tampon hareketlerle fondöteni tüm yüzüne yedirmelisin.

Makyaj aydınlatıcı nereye sürülür?

Aydınlatıcı, ışığı yansıtan bir makyaj ürünü olduğu için, elmacık kemikleri, burun, çene, kaş altı gibi yüzün kemikli bölgelerini ön plana çıkarmak için kullanılır. Yüzünde öne çıkarmak istediğin bölgeleri aydınlatıcı yardımı ile daha parlak ve göz alıcı hale getirebilirsin.

Haylaytır nedir?

İngilizce olan Highlighter kelimesi haylaytır olarak da bilinmekle birlikte, aydınlatıcı olarak da kullanılır. Highlighter cilde parlaklık kazandıran, ciltte ön plana çıkması istenen bölgelere uygulanan kremsi, toz ya da likit olarak kullanılabilen bir makyaj ürünüdür.

Fresh makyaj Nasıl Yapılır?

Önce kapatıcı ile cilt lekelerini hafifletin ve ardından BB kremi cildinize uygulayın. Fırçanıza biraz bronzer alarak yüzünüzü hafifçe ısıtın. Yanaklarınıza sizi canlı ve enerjik gösterecek pembe – şeftali tonlarında bir allık uygulayın. Gözlerinize ise kirpik kıvırıcı yardımı ile maskaranızı sürün.

Islak far nasıl kullanılır?

Islak far fırçası Farını uygulamadan önce far fırçanı makyaj sabitleme spreyi ile ıslat ve farını göz kapağına uygula. Böylece fardan çok daha yoğun bir etki almış olacak ve sezonun trendi ıslak göz makyajını kolay bir şekilde uygulamış olacaksın.

You might be interested:  FAQ: Saks Mavisi Elbiseye Nasıl Makyaj Yapılır?

Göz farı nasıl parlatılır?

Göz farınızın parlak olmasını sağlamak için göz kapağına bir parça balm ya da dudak parlatıcısı uygula ardından göz makyajını tamamlayarak parlak ve ıslak göz makyajını tamamlayabilirsin. Göz kapağınıza balm ya da dudak parlatıcısı sürerken parmak uçlarınızdan yardım alabilirsiniz.

Krem far nasıl uygulanır?

“ Krem farlar da en önemli nokta, farın göz kapağına eşit olarak yayılmasıdır. Bunu sağlamak için fırça ucuna ürünü çok az alın ve ürünü cilde azar azar yedirin. Ayrıca geniş uçlu fırça ile krem farı homojen olarak dağıtabilirsiniz.

Porselen makyaj ne demek?

Porselen makyaj, teni olabilecek en pürüzsüz forma ulaştırmanı sağlayan bir makyaj stilidir. Özellikle kusurlu, sivilceli ve lekeli teni aynı tonda buluşturmak ve cilt üzerindeki pürüzleri kapatmak için tercih edilen bu makyaj, özel gecelerin vazgeçilmezi diyebiliriz.

Likit aydınlatıcı nasıl kullanılır?

Sıvı aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinin üzerine, kaş üstüne, çene bölgesine, kaş altına, burun üzerine, göz pınarlarına ve alın kısmına uygulayabilirsiniz. Makyaj süngeri veya parmaklarla hafifçe dağıtılarak uygulanmalıdır. Ürünü az miktarda kullanmaya da dikkat etmek gerekir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *