Soru: Kontur Nasıl Yapılır Makyaj?

Makyaj da kontür ne demek?

Makyaj konturu doğal cilt tonundan daha koyu bir ton olan kapatıcı ya da fondötenin cilde uygulanması işlemidir. Makyaj kontürünün amacı ise yüzünüzdeki geniş bölgeleri daraltmak, boyutlandırmak ve şekil vermek için yapılan makyaj hilesidir.

Contour nereye sürülür?

Alın dibine ve saç diplerinin olduğu bölgelere sürüp eşit miktarda dağıtmalısınız. 4.Elmacık kemiklerinin alt kısmına sürerek yüzünüzün şekillenmesini sağlayabilirsiniz.

Makyaj da kontür nasıl yapılır?

Kontür ürünü seçerken, koyu rengi cildinizden 1-2 ton koyu olmasına dikkat edin.

  1. Açık rengi elmacık kemiklerine ve aydınlık vermesi istenen yüzün diğer yerlerine sürün.
  2. Açık rengi burun kemiğine, elmacık kemiklerinin üzerine ve dudak üstünün ortasına uygulayın.

Kontür nasıl dağıtılır?

Kontürünü mutlaka açılı bir fırça ile dağıtmalısın. Toz ürünler makyaj süngeri veya parmakla dağıtmak için uygun değildir. Bizim tavsiye ettiğimiz kontür paleti NYX Professional Makeup’ın Highlight & Contour Pro Palette kontür paleti.

Makyajda kontür un amacı nedir?

Kontür ve aydınlatıcı tekniği, makyaj yaparken koyu ve açık renklerden yardım alarak yüz hatlarını vurgulamak veya tam tersi gizlemek için yapılıyor. Özellikle elmacık kemiğini belirginleştirmek, burnunu daha küçük göstermek ve yüzünü ince göstermek isteyenler için oldukça etkili bir yöntem.

Kontür makyaj ne ise yarar?

Kontür, aydınlatıcı olarak da bilinen highlighter ve kapatıcı olarak da bilinen bronzer/concealer ile yapılan bir makyaj hilesidir. Yüzün belirli kısımlarını aydınlatıp, belirli kısımlarını ise gölgelendirerek yüz hatlarını belirginleştirme, küçültme, öne çıkarma ya da geri plana itme işlemine yüz kontürleme denir.

You might be interested:  Soru: Kalıcı Makyaj Ustalık Belgesi Nasıl Alınır?

Makyaj aydınlatıcı nereye sürülür?

Aydınlatıcı, ışığı yansıtan bir makyaj ürünü olduğu için, elmacık kemikleri, burun, çene, kaş altı gibi yüzün kemikli bölgelerini ön plana çıkarmak için kullanılır. Yüzünde öne çıkarmak istediğin bölgeleri aydınlatıcı yardımı ile daha parlak ve göz alıcı hale getirebilirsin.

Kontur Stick nasıl kullanılır?

Stick kontür saç çizgisi boyunca, elmacık kemiklerine, çene kemiği altına ve alın bölgesine minik noktalar halinde uygulanabilir. Burun gölgelendirmesi yaparken ürünü çok daha ince tabaka halinde uygulamalısın. Fırça yardımıyla sürdüğün tabakaları yumuşak ve dairesel hareketlerle cildine dağıtabilirsin.

Bronzer ve kontür aynı mı?

Yüzü boyutlandırma aşamasında ortaya çıkan bronzer kontür farkı ise şöyle: Bronzer vurgu yapılacak noktalara direkt uygulanır. Kontür ise vurgulanacak bölgelerin etrafındaki noktaları gölgelendirir. Kontür uygulamasında soğuk tonlar tercih edilir. Çünkü tenin gizlenmek istenen bölgelerine kontür yapılır.

Önce kontür mü fondoten mi?

Kontür makyajı veya bronzer farketmez, bu işlemleri fondöteni uyguladıktan sonra yapmalısın. Bronzer pudranı elmacık kemiklerinin üzerine uygulayarak sıcak bir ten görünümü elde edebilirsin.

Oval yüz şekline göre makyaj nasıl yapılır?

Bu yüz şeklinde makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken tek önemli nokta; köşeli çizgilerden kaçınmak ve çizgileri olabildiğince yuvarlak yapmaktır. Bu yüzden allığı da elmacık kemiklerinize yuvarlak hareketlerle uygulamalısınız. Nars Blush Brush #20 fırça ile kolay ve en doğru allık uygulamasını yaparsınız.

Sırasına göre makyaj nasıl yapılır?

Makyaj hangi sırayla yapılmalı?

  1. Nemlendirici. Öncelikle cildinizi nemlendirerek makyaja hazırlamanız gerekir.
  2. Makyaj bazı Genellikle es geçilen bir aşama olsa da eğer fondöten kullanılıyorsa daha profesyonel bir görüntü için mutlaka uygulanması gerekir.
  3. Göz bazı
  4. Fondöten.
  5. Corrector.
  6. Kapatıcı
  7. Pudra.
  8. Far.

Kontür renkleri ne işe yarar?

Yeşil ve sarı renk, genellikle kızarıklıklar ve kırmızı lekeleri nötrlemek için kullanılır. Turuncu ve şeftali, maviyi; pembe, kahverengiyi ve mor, sarılıkları gidermek amacıyla kullanılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *