Sık sorulan: Spa Shr Lazer Nasıl?

SHR lazer ne demek?

Son yıllarda gelişmiş teknolojinin kozmetik dermatolojiye kazandırdığı en büyük yeniliklerden biriside SHR Lazer sistemidir. Çok yoğun bir doğal ışık flaşı yayar. Bu flaş kızılötesi ( IR ) ve morötesi ( UV ) ışınları uzaklaştırmak için filtre edilir. Böylece gereksiz ve sakıncalı dalga boyları elimine edilmiş olur.

IPL SHR lazer ne demek?

SHR epilasyon atış sisteminde cihazın saniyede 5 kez atış yapan IPL lazer başlığı cilt üzerinde ütüleme sisteminde olduğu gibi uygulama yapılır. Kıl kökü üzerinden her geçişte kıl kökü ısınır ve sonunda yanar. Kılın tek bir atış yerine seri geçişlerle yavaş yavaş ısıtılarak yakılması acıyı düşürür.

Opt SHR buz lazer nedir?

ELIXIR SHR OPT EPİLASYON NEDİR? SHR OPT EPİLASYON SON TEKNOLOJİ OLAN DİYOT BAŞLIĞI ETKİSİNDE ÜTÜLEME EPİLASYONDUR.VE MERKEZİMİZDE KULLANDIĞIMIZ EPİLASYON CİHAZIMIZDIR. Yoğun Atımlı Işık en yaygın olarak güzellik salonlarında estetisyenler tarafından kullanılan kalıcı epilasyon yöntemidir.

IPL mi lazer mi nasıl anlaşılır?

IPL ve lazer teknolojileri arasındaki temel fark kullandıkları ışık kaynağıdır. Lazer cihazları tek bir dalga boyunda ışık üretir. Lazer ışını, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir. IPL ise yoğun atımlı ışık darbeleri ile melanini hedefler, ancak seçici değildir.

You might be interested:  Avon Planet Spa Kil Maskesi Nasıl Kullanılır?

SHR Lazer IPL mi?

SHR: Super Hair Removal yönteminin kısaltması olan SHR ‘nin çalışma prensibi de IPL ‘e benzer. Ancak IPL ve SHR ‘nin farkı IPL ‘de kullanılan yüksek enerjili az sayıda atış yerine SHR ‘de düşük enerjili çok sayıda atış yapılmasıdır.

IPL açılımı nedir?

IPL ‘in açılımı “intense pulsed light”tır ve “yoğunlaştırılmış atışlı ışık” anlamına gelir.

IPL cihaz ne demek?

Yoğunlaştırılmış Işık Atımı (Intense Pulsed Light) kelimelerinin kısaltılmışı olan IPL, lazer cihazlarından farklı olarak tek bir dalga boyunda ışık gönderip doğrusal olarak yayılmayan; 400-1200nm aralığında farklı dalga boylarındaki ışığı atabilen ve etrafa saçılarak yayılan cihazlardır.

Opt lazer ne demek?

Yeni Synctech OPT Lazer, hassas ciltler için özel; profesyonel ve yüksek konfor sunan güçlü bir epilasyon cihazıdır. Tüm cilt tiplerinde etkili,yüksek hızda uygulama ve kısa sürede kesin sonuçlara olanak sağlar. Ütüleme tekniği ile ağrısız epilasyon konforunu yaşayın.

Alexandrite lazer epilasyon nedir?

Alexandrite Lazer Nedir? Alexandrite lazer üzerinde güçlü bir soğutma sistemi bulunmaktadır. Bu sistemde basınçlı soğuk bir gaz lazer atışı yapılan cilt bölgesini soğutur. Soğutma işlem esnasında acı duymamanızı sağladığı için yüksek enerjiyle kıl kökleriniz yakarak en etkili sonucun alınmasını sağlar.

Jelsiz buz lazer olur mu?

Merhabalar, Buz Lazer mutlaka ultrason jeli sürülerek uygulanır. Ultrason jeli cildi serinletir, lazer yanıklarının oluşma riskini ortadan kaldırır ve tedavi başlığının cilt üzerindeki hareketini kolaylaştırır. Tüm bu avantajlarına rağmen jel kullanılmadan yapılan uygulama kesinlikle orijinal Buz Lazer değildir.

En iyi lazer epilasyon cihazı hangisi?

Lazer Epilasyon En İyi Cihaz

  • ND: YAG LAZER EPİLASYON EPİLASYON. Nd Yag Lazer Epilasyon Epilasyon Koyu ten için en iyisidir..
  • ALEXANDRITE LAZER EPİLASYON. Açık renk ten, koyu renk kıl için en iyisidir..
  • DİYOT LAZER EPİLASYON. Kumral ve orta koyulukta ciltler için en iyisidir..
You might be interested:  Spa Açılımı Ne?

4800 Watt buz lazer nedir?

Diode 810 nm başlığın 4800 W gücü, onu 3ms’lik ultra kısa darbeler sunan yüksek güçlü diyotlara sahip dünyadaki ilk ve tek lazer yapar. Buz Lazer özelliğine sahip Primelase HR daha fazla verimlilik sağlar ve tüm tedaviler için en kısa sürede en iyi sonuçları garanti eder.

IPL lazer sonrası kıllar ne zaman dökülür?

Lazer epilasyonun ilk seansından sonra dökülmeler beklenir ve görülür. İlk seans sonrası dökülmeler 3 haftayı bulabileceği gibi 1 hafta içinde dökülmelerin olması beklenmektedir. İlk seans sonrasında olan dökülmeler bir an da tüm vücuttaki istenmeyen tüylerin dökülmesi şeklinde gerçekleşmez.

Lazer epilasyon IPL epilasyon farkı nedir?

Lazer ile IPL epilasyon arasındaki fark Lazer ile IPL arasındaki temel fark ışık tipidir. IPL (Yoğun Darbeli Işık) geniş bantlı, darbeli bir ışık kaynağıdır. Lazer ise tek renkli, tutarlı bir ışık kaynağıdır. Her iki yöntem de saç folikülündeki melanini hedef alır ve her ikisi ile de kalıcı sonuçlar beklenebilir.

Evde lazer epilasyon ne kadar sıklıkla yapılır?

Genel olarak en başarılı sonuç için en az 8 seans önerilmektedir. Ayrıca uygulama bölgesi de seans sayılarının değişkenlik göstermesini sağlayan parametrelerden biridir. Seans aralıkları vücut bölgesi için ortalama 6-8 hafta arası değişirken, yüz bölgesi için ortalama 4-6 hafta arasıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *