Spa Açılımı Ne?

SPA da ne olur?

Genel anlamda su ile yapılan bakım ve terapileri kapsar. Bu hizmeti sunan yerlere de Spa Merkezi veya Spa Salonu adı verilir. Selülit tedavisi, cilt bakımı, rahatlamak, canlanmak, yüz ve cilt bakımlarını yaptırmak, stres atıcı masaj, temizlenmek gibi alanlarda uygulanır.

Sauna SPA nedir?

Günümüzde SPA kelimesi genel olarak hamam, sauna, buhar odası, masaj ve jakuzi hizmetlerinin yer aldığı rahatlatıcı tesisler için kullanılıyor. Buhar odası ya da diğer bir adıyla buhar hamamında, su buharının etkisiyle yumuşayan gözeneklere masaj yaparak rahatlama sağlanıyor.

SPA faydaları nelerdir?

Spa ‘nın Faydaları Nelerdir?

 • Kan dolaşımını düzenler.
 • Toksinlerin vücuttan atılmasını (detoks) hızlandırır.
 • Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur.
 • Romatizmal hastalıkların iyileşmesine yardım eder.
 • Kasları yumuşatıp gevşetir.
 • Vücudun dinamizminin yenilenmesini sağlar ve enerji kanallarını aktive eder.

SPA sistemi nedir?

Spa merkezleri, sağlık merkezleri, spor merkezleri, kulüpler ve dernekler gibi üyelikle çalışan tüm kurumlar için geliştirilmiş web tabanlı bir yazılımdır. Müşteri randevularınızı hızlı bir şekilde alabilir ve gelir ve giderlerinizi, stoklarınızın kontrolünü verimli bir şekilde denetim altına alabilirsiniz.

SPA ücreti ne kadar?

SPA ücretleri ve uygulama süresi masajın yapılma amacına göre farklılık göstermekle birlikte seansların süresi 20 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir. SPA ücretleri seanslar arasında farklılık göstermekle birlikte 180 TL ila 500 TL arasında değişmektedir.

You might be interested:  Soru: Oriflame Swedish Spa Nasıl Kullanılır?

SPA ya giderken ne giyilir?

Spa kullanımına gelirken yanınızda herhangi bir kişisel malzeme getirmenize gerek yok çünkü ihtiyacınız olacak havlu, kimono, peştamal, terlik, duşlarda şampuan, saç kremi ve duş jeli, duş sonrası kullanmak isterseniz nemlendirici vücut losyonu spamızda mevcuttur.

Spaya gitmek ne demek?

Zaman içinde Avrupa’ya yayılan SPA temel olarak su aile yapılan terapi ve bakımları kapsar. Bu hizmetlerin sunulduğu yerler ise SPA veya Spa Merkezi olarak tanımlanır. Spa bakımlarında su ile birlikte, doğal ve şifalı taşlar, aromatik yağlar ve profesyonel masaj teknikleri de uygulanmaktadır.

Masaj yaptırmak kaç para?

Tıbbi Masaj Terapisti Sebahat Kandaz Tarafından Yapılan Masajlar:

 • Klasik Masaj: 250 Tl – 50 Dakika.
 • Derin Doku Masajı: 350 Tl – 80 Dakika.
 • Anti Selülit Masajı: 250 Tl – 40 Dakika.
 • Refleksoloji Masajı: 250 Tl – 50 Dakika.
 • Medikal Masaj: 350 Tl – 80 Dakika.
 • Tetik Nokta Masajı: 350 Tl – 80 Dakika.

Bebek SPA ne işe yarar?

Bebeklerin fiziksel ve ruhsal rahatlamasını sağlar. Her uyku öncesi yapıldığında bilinç altı uykuya hazırlanır. Bebeğin dokunma duyusunu geliştirir. Bebeklik dönemindeki kolik sancıları, kabızlık, bebek reflüsü gibi rahatsızlıkları geçirilmesinde fayda sağlar.

SPA çeşitleri nelerdir?

SPA tür olarak Kulüp SPA, Yolcu Gemisi- Cruise SPA, Günlük SPA, Ziyaret- Tatil Destinasyon SPA, Sağlık- Medikal- Tıbbi SPA, Termal- Mineral- Kaplıca SPA, Otel- Resort SPA şekillerde uygulanmaktadır. Bu türler arasından en çok tercih edilen Otel SPA ve Ziyaret – Tatil Destinasyon SPA ‘dır.

Otellerde SPA Ücretli mi?

SPA alanımızda Hamam, Buhar Banyosu ve Sauna kullanımı ücretsiz olarak misafirlerimize sunulmaktadır. Masaj,cilt bakımı ve diğer imkanlar ücretlendirilir.Daha detaylı bilgiyi SPA alanımızdaki info deskinden alabilirsiniz.

You might be interested:  FAQ: Spa Nasıl Yapılır Izle?

Thai masajı nasıl yapılır?

Giyinik olarak yapılan bu masaj yarı sert bir zeminde yapılır. Tembeller için yoga diye de adlandırlan Thai masajında en az altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketi uygulanır. Seans sırasına terapistin yönlendirmesiyle sık sık pozisyon değiştirilir ve masaj en az bir buçuk saat sürer.

Evde spa nasıl yapılır?

Evde Spa Keyfi İçin Öneriler

 1. Sakinleştirici bir müzik açın.
 2. Cilt tipinize uygun bir maske seçin.
 3. Vücudunuzu içten nemlendirin.
 4. Vücut fırçalarıyla kan dolaşımınızı arttırın.
 5. Kan dolaşımınızı hızlandırmak için başka bir yöntem; masaj yapmak.
 6. Saç bakımızı ihmal etmeyin.

Isveç masajı ne demek?

İsveç masajı batıdaki en yaygın ve en bilinen masaj türüdür. Terapistler bu masajı -batının anatomi ve fizyolojisine dayanarak- dolaşımı hızlandırmak, gergin kasları gevşetmek, hareket kabiliyetini arttırmak ve ağrıyı azaltmak için kullanırlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *